Thomas Fellow

Thomas Fellow studoval hru na klasickou kytaru na Vysoké hudební škole Franze Liszta ve Výmaru. V době, kdy se věnoval klasické kytaře, získal četná ocenění v mezinárodních soutěžích, vystupoval jako sólista s předními orchestry a koncertoval v Indii, Brazílii, USA, Rusku a v mnoha významných evropských městech. Řada známých autorů mu věnovala své skladby, které také premiéroval (např. Carlo Domeniconi a Jaime Zenamon). 

Svou dráhu klasického kytaristy ukončil v roce 1992 úspěšným koncertem v sále Berlínské filharmonie. Od té doby se věnuje umělecké práci v různých projektech. Jedná se o dua FRIEND `N FELLOW a HANDS ON STRINGS a rovněž EUROPEAN GUITAR QUARTET (se Zoranem Dukićem, Pavlem Steidlem a Reentko Dirksem). S těmito seskupeními odehrál na 3000 koncertů ve více než 30 zemích. S EUROPEAN GUITAR QUARTET koncertoval v Concertgebouw Amsterdam, Moscow Tchaikovsky Hall, nebo New York Kaufmann Concert Hall, s FRIEND `N FELLOW vystoupili v rámci Penang Jazz Festival v Malajsii a v legendárním londýnském 100 Club a s duem HANDS ON STRINGS v Římě na Festival of the Nations, v lipském Gewandhausu aj. 

Prodal více než 100 000 CD a na pódiu spolupracoval s hudebními legendami, kterými jsou např. Luther Allison, Ray Charles, Al Jarreau a Tommy Emmanuel. V roce 2018 se v rámci Schleswig Holstein Music Festival úspěšně vrátil do "klasického hudebního světa" a spoluúčinkoval se světovými hvězdami Sabine Meyer a Kings Singers v dílech Mendelssohna. 

Po dobu několika posledních let se Thomas Fellow profiluje rovněž jako skladatel a autor. Některé z jeho skladeb již mnozí známí interpreti natočili na CD, hrají se na koncertech na celém světě a jsou vyučovány ve více než 60 zemích díky Trinity College program. Jeho publikace "Fellow Guitar Music Collection" a učebnice hry na kytaru jako doprovodného nástroje "Fellow Guitar Book" vyšly u Schott Music. 

Thomas Fellow vyučuje od roku 1992 na Vysoké hudební škole v Drážďanech. Během několika let zde rozvinul moderní a všestrannou výuku hry na kytaru a drážďanská vysoká škola se nyní řadí mezi přední vzdělávací instituce v tomto oboru, s celou řadou držitelů soutěžních ocenění, stipendistů a mezinárodně renomovaných umělců. V roce 2018 mu bylo za inovativní přístup uděleno Saské ocenění za přínos ve vzdělávání. 

Thomas Fellow je pravidelně zván jako hostující lektor na různé univerzity (např. Capital University Columbus (USA; Real Conservatorio Superior de Musica Granada) Španělsko; Anton Bruckner Private University Linz (Rakousko) a na festivaly v celém světě.