Ema Kapor

Ema Kapor se narodila v roce 1998 v srbském Bělehradě, kde studovala na základní a vyšší umělecké škole "Stanković" ve třídě prof. Borise Đujiće. V letech 2015 – 2017 absolvovala přípravné studium na Koblenz International Guitar Academy v Německu ve třídě prof. Huberta Käppela, u něhož poté pokračovala na Vysoké hudební škole v Kolíně nad Rýnem. V roce 2021 zde obdržela titul bakaláře. Pokračovala na Vysoké hudební škole Roberta Schumanna v německém Düsseldorfu ve třídě prof. Joaquína Clercha, kde obdržela magisterský titul s vyznamenáním. Zúčastnila se rovněž mistrovských kurzů vedených renomovanými kytaristy a pedagogy jako jsou Oscar Ghiglia, Zoran Dukić, Álvaro Pierri a Marcin Dylla.

Ema Kapor získala více než 40 cen v národních a mezinárodních kytarových soutěžích, počínaje třikrát vítězstvím v Srbské národní soutěži hudebních a baletních škol v letech 2008, 2010 a 2012 a v poslední době zvítězila na Mezinárodní kytarové soutěži José Tomás Villa de Petrer ve Španělsku v roce 2021 a o dva roky později na mezinárodních soutěžích v Nürtingenu a vídeňském Forum Gitarre.

Sólově koncertuje v Německu, Španělsku, Finsku, Řecku, Černé Hoře, Srbsku, Francii, Polsku a Rakousku. Ráda se věnuje rovněž komorní hudbě se zpěvem a v různých seskupeních se smyčcovými či dechovými nástroji. Jako sólistka s orchestrem interpretovala v Timisoaře, Rumunsko, a v rámci Guitar Art Festivalu v Bělehradě 2019 dílo Fantasia para un Gentilhombre Joaquína Rodriga (na základě vítězství v bělehradské soutěži v roce 2018).

Ema Kapor hraje na nástroj z dílny Paca Santiaga Marin, používá výhradně struny D´Addario.