Cassie Martin

Cassie Martin začala hrát na kytaru v pěti letech. Nejdříve navštěvovala výuku u Josiane Rabemananjara na Conservatoire d´Orléans a v roce 2015 začala studovat na Conservatoire à Rayonnement Régional de Paris u Gérarda Abitona. V 17-ti letech nastoupila na Conservatoire National Supérieur de Musique et Danse de Paris do třídy Oliviera Chassaina.

K jejímu uměleckému rozvoji významnou mírou přispěly rovněž hodiny u mezinárodně renomovaných kytaristů jakými jsou např. Sergio Assad, Tania Chagnot, Jérémy Jouve, Judicaël Perroy, Eric Franceries a Johan Fostier.

V roce 2020 se stala jednou z Eurostrings artists a otevřely se jí dveře na evropskou scénu.

V roce 2022 se zúčastnila turné Gautiera Capuçona s názvem "Un été en France 2022".

Ve věku 21 let je držitelkou celé řady ocenění z mezinárodních soutěží, např. 1. cena na Silesian Guitar Autumn 2022 (Polsko); 1. cena na Forum Guitar Wien 2022 (Rakousko);
1. cena na Taiwan International Guitar Competition 2022; 1. cena na Alirio Diaz International Competition 2022 Rust (Rakousko); 3. cena na Concours International de Guitare de Paris 2022 (Francie); Prix d'Honneur na Concours International Léopold Bellan 2019 (Francie);
1. cena na Concours International de Guitare en Béarn 2019 (Francie); 3. cena na Concours International de Bruxelles 2019 (Belgie); 1. cena na Concours International Roland Dyens 2018 (Francie); 1. cena na Concours International de Carry-le-Rouet 2018 (Francie).

Cassie Martin koncertovala na celé řadě festivalů po celém světě, např. v Jižní Korei, Maroku, Portugalsku, Španělsku, Maďarsku, Slovensku, Polsku, Německu, Rakousku, Itálii, Bulharsku, Rumunsku a Belgii. Její repertoár zahrnuje díla od staré po soudobou hudbu. Jako sólistka interpretovala s orchestry ve Francii a Polsku nejvýznamější kytarové koncerty: slavné Concierto de Aranjuez Joaquína Rodriga a Concerto in D, Op. 99 Maria Castelnuova-Tedesca. Pravidelně účinkuje rovněž v komorním duu housle a kytara s houslistkou Camille Théveneau.

Od září 2022 pedagogicky působí na Conservatoire de Saint-Cloud. Je Savarez artist a hraje na kytaru z dílny mistra kytaráře Daniela Friedericha.