Thomas Offermann

Prof. Dr. Thomas Offermann je dnes jedním z nejuznávanějších kytaristů a pedagogů
v Evropě a ve světě. Jako sólista, s orchestrem, jako komorní hráč a člen Dua Sonare, jednoho z nejlepších kytarových souborů, koncertoval ve více než čtyřiceti zemích světa
na nejprestižnějších kytarových festivalech. 

Pořídil četné nahrávky pro rozhlas a televizi a natočil 8 CD, které vzbudily velice příznivý ohlas jak u kritiků, tak u publika a jsou dokladem vynikající umělecké úrovně. Spolu s kolegou Jensem Wagnerem byli první, kdo repertoár klasické kytary obohatili o hudbu autorů jako jsou Ch. Corea, F. Zappa či M. Oldfield. Sám Chick Corea ocenil interpretační umění Dua Sonare, mající podle něj "spoustu citu a krásy". 

Jako profesor Thomas Offermann v současné době vede mezinárodní kytarovou třídu na Hochschule für Musik und Theater Rostock a je uměleckým ředitelem International Guitar Academy Berlin. Jeho poslední publikace "Moderne Gitarrentechnik" byla vydána nakladatelstvím Schott (Mainz) a v roce 2019 vyšla u italského vydavatelství UT Orpheus ještě v anglickém jazyce pod názvem "Modern Guitar Technique – Integrative Movement Theory for Guitarists. Pedagogicky působil na mnoha významných hudebních školách ve světě a pravidelně je zván na kytarové festivaly. Díky svému citlivému přístupu a výjimečné schopnosti motivovat žáky se stal velice vyhledávaným pedagogem doma i v zahraničí. 

V poslední době se intenzivně věnuje dirigování kytarových orchestrů. Realizoval skladby autorů jako např. René Eespere, Marco de Biasi, Carlo Domeniconi, Marek Pasieczny či Benjamin Verdery, kteří pro něj napsali svá díla. V letech 2010-2022 působil Thomas Offermann jako evropský zástupce firmy D´Addario pro klasickou kytaru.